Telefon+420 222 767 802    E-maile-mail: info@promedicus.cz

Artic Sun ® Therapeutic Temeperature Management Systém

Artic Sun ® Therapeutic Temeperature Management Systém je pokročilý intuitivně ovládaný systém určený k terapeutickému řízení a monitorování teploty pacienta. U  terapeutické hypotermie je nejdůležitější rychlost zahájení terapie, na kterou jsou vázány klinické výsledky této léčby. Díky sytému Artic Sun 5000 lze vlastní proces léčby možné zahájit do 5 minut po rozhodnutí ošetřovacího týmu.

Artic Sun® 5000 se skládá z jednoduché přístrojové konzole a přilnavých gelových ArticGel® padů. Tyto pady jsou složeny ze 3 vrstev, ve kterých proudí chladící tekutina v režimu podtlaku, což zabraňuje ztrátě tekutiny v případě porušení padů.  ArticGel®  pady jsou radiolucentní, MRI kompatibilní a jsou konstruovány tak, aby zůstaly plně přístupné všechny potřebné žilní vstupy (např. pro centrální katerizaci apod.)

Řízení teploty pacienta probíhá neinvazivně přenosem teplotního rozdílu přes kůži pacienta. Díky speciální technologii a použitým materiálům se jedná o výměnu tepla indukcí. Systém samotný je velmi rychlý pro obsluhu, je snadno ovladatelný prostřednictvím intuitivní dotykové barevné LCD obrazovky, má výstražné zvukové alarmy s přímým odkazem na řešení situace a zabudovanou nápovědu.

Léčebný protokol může probíhat v různých režimech:

Mod hypotermie

Všechny 4 fáze terapeutické hypotermie jsou plně automatické
(fáze indukce, udržení hypotermie, znovuožívání a udržování normotermie) 

Mod normotermie

Plně automatický mod řízení teploty na cílovou hodnotu a udržování této cílové teploty pacienta.

Manuální řízení

V případě vyjímečných situací je možné systém ovládat individuálně a dle specifických potřeb pacienta a léčebného protokolu.


[ ↑ k obsahu ↑ ]